Zpět
Eva Nováková
Partner
+420 226 227 618Eva.Novakova@JSK.cz

Eva absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v roce 1999. Již během studií, a poté až do roku 2000, pracovala v pojišťovnictví. V letech 2000–2004 pracovala pro pražskou pobočku advokátní kanceláře Allen & Overy a od roku 2004 pro JŠK, kde se v roce 2005 stala společníkem. Eva je rovněž likvidátorkou pro tuzemské a zahraniční pojišťovny v registru České národní banky.

Evinou hlavní specializací je poradenství finančním institucím, zejména v pojišťovnictví, ve kterém má unikátní zkušenosti. 

V JŠK vede specializovaný tým, který pravidelně zastupuje řadu pojišťoven, zajišťoven, obchodníků s cennými papíry a pojišťovacích nebo investičních zprostředkovatelů.

Eva dále podporuje klienty při tvorbě pojistných podmínek a související dokumentace, při strukturování distribučních modelů a vztahů se zprostředkovateli. Zastupuje klienty při řešení velkých či komplikovaných škod, zejména z pojištění odpovědnosti.

Dlouhodobě se věnuje regulaci v pojišťovnictví, a to jak otázkám licenčním, tak otázkám regulace soutěže, reklamy, ochrany spotřebitele a osobních údajů.

Asistuje klientům ve správních řízeních, včetně řízení vedených finančním arbitrem.

Eva vedla projekt implementace nového občanského zákoníku pro Českou asociaci pojišťoven.

Kromě toho se zaměřuje na spory, IT právo, pracovní právo, náhradu škody a oblast zdravotnictví.